Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

2009 vw jetta '' safe'' hatasi

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• 2009 vw jetta '' safe'' hatasi

S. A arkadaşlar aracım 2009 VW jetta 1.6 düz motor 102 hp. Aracımda hiç bir sorun yokken sabah kontagı vurduğumda ekranda 'SAFE' yazısı belirdi. Motor çalışıyor ama 2 saniye sonra stop ediyor. Araç 2 3 saat sonra safe yazısı gitti ve çalıstı. Ertesi gün sabah yine 'SAFE' hatası verdi ve yine çalışmadı. Yedek anahtarı kullandım ama yine çalışmadı. Bir sonraki gün safe hatası vermedi ve çalıştı. Sorun nedir bir fikri olan varmı?

Aslı Abdullah yılmaz tarafından gönderilmiş Mesajı göster
    S. A arkadaşlar aracım 2009 VW jetta 1.6 düz motor 102 hp. Aracımda hiç bir sorun yokken sabah kontagı vurduğumda ekranda 'SAFE' yazısı belirdi. Motor çalışıyor ama 2 saniye sonra stop ediyor. Araç 2 3 saat sonra safe yazısı gitti ve çalıstı. Ertesi gün sabah yine 'SAFE' hatası verdi ve yine çalışmadı. Yedek anahtarı kullandım ama yine çalışmadı. Bir sonraki gün safe hatası vermedi ve çalıştı. Sorun nedir bir fikri olan varmı?
    Üstadım öncelikle sorunun immobilizer de, kontak anahtarını düşürdün mü ya da sıvı teması oldu mu? Aracın aküsünde problem olmayacağını var sayarak, kontak anahtarının içindeki immobilizer çiplerini kontrol ettir, gerekirse oto anahtarcıda yeniden programlattır, aracı arıza tespit cihazına bağlattır Ecu da immobilizer hatası var mı ona baktır? Bunlardan evvel aküyü kontrol ettir...

Yorum yap

Hazırlanıyor...
    X