Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Jetta MK6 Highline 1.6 TDI manuel

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Jetta MK6 Highline 1.6 TDI manuel

Merhaba,

Birkaç ay önce aldığım 2011 model Jetta MK6 highline manuel ve 188bin km aracım için siz değerli ve tecrübeli VW tutkunlarına ve ustalarına müsadeniz ile birkaç sorun olacak. Siteyi kullanmayı henüz tam bilemediğim için yanlış ve/ya hatalı bir yerde yazıyor isem kusuruma bakmayın.

Hali ile 2. el. fiyatları astronomik olduğu günümüzde (en azından benim için) bütçeme uygun sürerken keyif alacağım ve ailem için uygun olan km. si yüksekte olsa Jetta aracımı satın aldım. 172 - 190 cm arasında boy uzunluklarında 4 kişilik ve geniş bagaja gereksinim duyan bir aile. Bizim için ideal. Her neyse.

1. sorum: Aldığımda kaput altı sigorta kutusu kapağı olmadığı için acaba eksik sigortalar olabilir mi diye olması gereken sigortaları gösteren bir bilgi yada resim yada tecrübeniz ile yazıp paylaşır mısınız? (bende ki mevcut olanın resmi ekte). Ayrıca direksiyon altındaki iç sigorta kutusunda olması gerekenleri de paylaşırsanız sevinirim. Buranın resmi yok. Bir katalog (ekte mevcut) indirdim ve oraya göre bazı eksikler var ama model, versiyon ve vites farklılıklarından olabilir diye siz ustalara ve tecrübelilere sormak istedim.

2.sorum: Aracım soğukken çiğ mazot kokusu geliyor, kızdırma bujisi olabileceği söylendi. Yakıt ortalaması ekranında ilk olarak 29.9 dan aşağı iniyor. Ama hata ışığı yok. Sigorta bilgisini de bu sebepten dolayıda istiyorum.

Şimdiden teşekkür eder, değerli yardımlarınızı ve paylaşımlarınızı beklerim.

Selamlar.

Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.  Resmin ismi:  jetta ön sigorta kutusu.jpeg Görüntüleme: 0 Büyüklüğü:  287.0 KB (Kilobyte)
    Konu fahrawi tarafından (http://www.volkswagenturkiye.com/member/24-fahrawi Saat 07-26-2019, 10:12 ) değiştirilmiştir.

İsmail bey aramıza hoş geldiniz. Aracınızı hayırlı olsun iyi günlerde kullanın,

Ben usta değilim normal kullanıcıyım, bahsettiğiniz gibi sigorta kutusunda herhangi bir eksik sigorta olması durumunda aracınız mutlaka size bir hata gösterecektir diye düşünüyorum.
    Fakat ben yinede kontrol edeyim diyecek olursanız bunun bir yolu var. Resmini attığınız sigorta kutusunda farkettiyseniz soketlerin içinde birtanesi dolu bir tanesi boş tur. Dolu olan kısım (+) Pozitif kısımdır ve diğer kısımları boş olan sigortaların herhangi bir işlevi yoktur. İşlevi olan sigortaların her iki kısmıda doludur ve aradı sigorta görevini sağlar. Başka bir sigortayı söktüğünüzde bunu daha iyi anlayacaksınız her iki taraf da dolu olarak görülecektir. Bu soketleri tek tek kontrol edip eksik bir sigorta olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Diğer önemli konu ise o sigortanın mutlaka kapağını bir yerlerden alın ve takın su kaçması durumunda aracınızda çok ciddi hasarlar oluşturabilir.

2 nci sorunuz hakkında bilgim bulunmuyor, bilgisi olan bir arkadaş yardımcı olacaktır.

İyi forumlar dilerim.

Yorum yap

Ersin Aksoy Nickli öğeden Alıntı Mesajı göster
      İsmail bey aramıza hoş geldiniz. Aracınızı hayırlı olsun iyi günlerde kullanın,

Ben usta değilim normal kullanıcıyım, bahsettiğiniz gibi sigorta kutusunda herhangi bir eksik sigorta olması durumunda aracınız mutlaka size bir hata gösterecektir diye düşünüyorum.
      Fakat ben yinede kontrol edeyim diyecek olursanız bunun bir yolu var. Resmini attığınız sigorta kutusunda farkettiyseniz soketlerin içinde birtanesi dolu bir tanesi boş tur. Dolu olan kısım (+) Pozitif kısımdır ve diğer kısımları boş olan sigortaların herhangi bir işlevi yoktur. İşlevi olan sigortaların her iki kısmıda doludur ve aradı sigorta görevini sağlar. Başka bir sigortayı söktüğünüzde bunu daha iyi anlayacaksınız her iki taraf da dolu olarak görülecektir. Bu soketleri tek tek kontrol edip eksik bir sigorta olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Diğer önemli konu ise o sigortanın mutlaka kapağını bir yerlerden alın ve takın su kaçması durumunda aracınızda çok ciddi hasarlar oluşturabilir.

2 nci sorunuz hakkında bilgim bulunmuyor, bilgisi olan bir arkadaş yardımcı olacaktır.

İyi forumlar dilerim.
      Hoşboldum
      Teşekkür ederim değerli yorumunuz için.
      Güzel bir yöntem ve taktik bahsettiğiniz şey.
      İyi günler
      Konu fahrawi tarafından (http://www.volkswagenturkiye.com/member/24-fahrawi Saat 07-26-2019, 11:05 ) değiştirilmiştir.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
      X